Logi
PVC Logi BRÜGMANN
Koka-Alumīnija Logi
Futer-logi
PVC Logi KBE
Koka logi
Ventilācijas sistēmas
Logu ekspluatacija
HOPPE logu rokturi
ROTO logu rokturi
Durvis
HORMANN durvis
PVC durvis
Alumīnija durvis
Koka durvis
Metāla durvis
Starpistabu durvis
Fasādes
Ziemas dārzi
Kока alumīnija fasādes
Alumīnija fasādes
Bīdāmās sistēmas
Salokāmās-bīdāmās
Paralēlās bīdāmās koka durvis Patio Life
Alumīnija ar aukstu stiklojumu
PVC Logi SLIDORS
Hörmann
Alumīnija Durvis Thermo Pro Plus
Sekciju Vārti
Vārtu piedziņas
BERRY
Piederumi
Iekšējas žalūzijas
Moskītu tīkli
Iestieptie griesti
Domofoni
Pastskastes
Ārejie rullslēģi

Logi

Atpakaļ

Logu ekspluatacija

Kāpēc logi svīst un kā rīkoties, lai tas nenotiktu.

Reizēm uz stikla paketes vai loga rāmja virsmas var sākt veidoties kondensāts (norasošana). Ļoti aukstā laikā un nelabvēlīgos apstākļos pat apledojums.Kāpēc tā notiek, cēloņiem ir vienkāršs izskaidrojums. Dzīvojamās telpās pastāvīgi rodas ūdens tvaiki. Cilvēkam elpojot, dienā izdalās viens līdz divi litri. Gatavojot ēdienu četru cilvēku ģimenei, dienā izdalās līdz diviem litriem tvaiku, bet mazgājoties, mazgājot drēbes, laistot puķes - līdz trim litriem tvaiku.
Pastāvīga mitruma izdalīšanās var notikt no sienām, grīdām, griestiem, jo ēkas konstrukcijā ir nepilnības," stāsta inženieris un uzsver, ka ūdens kā neredzami tvaiki atrodas gaisā. Kubikmetrs gaisa 0 grādu temperatūrā var saturēt līdz pieciem gramiem ūdens tvaiku. Jo augstāka telpas gaisa temperatūra, jo vairāk gaiss var uzņemt ūdeni. 20 grādu temperatūrā maksimālais ūdens daudzums gaisā ir pat līdz 17 gramiem, bet , ja istabā ir 30 grādu silts, līdz 30 gramiem kubikmetrā.
"Dzīvojamās telpās gaisa relatīvajam mitrumam jābūt no 40 līdz 60 procentiem. Pavērtēsim 15 kvadrātmetru istabu, kas ir 2,5 metrus augsta, tās tilpums ir 38 kubikmetri. Ja gaisa temperatūra ir 20 grādi un relatīvs gaisa mitrums 80 procenti, tad šajā telpā lidinās gandrīz puslitrs ūdens neredzamu tvaiku jeb 13,6 grami katrā gaisa kubikmetrā. Tieši šādam, ar ūdeni uzlādētam gaisam, ziemā nokļūstot pie auksta stikla vai citas virsmas, notiek ūdens tvaika kondensēšanās, kas izskatās kā ūdens pilienu nosēšanās. Gaisam atdziestot līdz nulle grādiem, tas vairs nespēj saturēt visu tvaiku, bet tikai piecus gramus kubikmetrā. Atlikušais ūdens daudzums nosēžas uz šīs aukstās virsmas. Ja šādi tiek atdzesēts kubikmetrs telpas gaisa, tad uz aukstās virsmas nosēdīsies 8,6 grami ūdens, kondensāts var veidoties ne tikai uz logu stikliem vai rāmjiem, bet uz visām aukstajām virsmām. Uz sienām veidojas pleķi un pelējums.
Lai novērstu kondensāta veidošanos uz aukstām (norobežojošām) virsmām, ir jāsamazina mitrums telpā, jāpalielina telpas un norobežojošo virsmu temperatūra, jāsamazina norobežojošās virsmas siltumcaurlaidība.

Lai samazinātu gaisa mitrumu telpā, vienkāršākais - pareiza telpu vēdināšana. "Samazinot telpas gaisa relatīvo mitrumu, pat nemainot temperatūru, cilvēku pašsajūta uzlabojas. Tādēļ vajadzētu telpas vēdināt vairāk, nekā līdz šim. Taču par tādu nav uzskatāma ilglaicīga vēdināšana, kad logs ir atgāztā stāvoklī vai furnitūra ziemas vēdināšanas režīmā.

Pētījumi liecina, ka, strauji vēdinot telpu, var ievērojami ietaupīt siltumenerģiju. Logus vajag uz piecām, desmit minūtēm pilnībā atvērt, lai piesātinātais gaiss ātri apmainītos ar āra auksto, sauso gaisu. Tad logi ir jāaizver. Aukstais gaiss uzsilstot pēc trim, četrām stundām atkal būs uzņēmis pietiekamu ūdens tvaiku daudzumu. Tad logi atkal ir jāatver. "Trīs, četras reizes dienā, šādi vēdinot telpu, pēc divām, trim nedēļām būs acīmredzami uzlabojumi. Dzīvokļos, kuros ielikti jauni pakešu logi, to lietotājiem telpu vēdināšanas ieradumi jāpielāgo reālajai situācijai. Vecie logi nav tik blīvi un notiek pastāvīga gaisa apmaiņa. Sausais āra gaiss var ieplūst telpā, siltākais mitrais gaiss ārā. Jaunajiem, blīvajiem logiem šī nekontrolējamā gaisa apmaiņa vairs nav iespējama, par to jārūpējas pašam dzīvokļa saimniekam.
" Ja mitrums pastiprināti izdalās ēkas konstruktīvo nepilnību dēļ vai pēc remonta, vēlams izmantot elektriskos gaisa sausinātājus.

Pakalpojumi
Produkti
Darbi

Noguris no lasīšanas?

Zvaniet un jautājiet!

2 91 72 547

Rēzekne

2 92 98 838

Daugavpils

Atstājiet pieteikumu uz bezmaksas uzmērījumu